POLITYKA PŁATNOŚCI WYNAGRODZENIA

 

  1. DEFINICJE
  2. Usługodawca – podmiotem świadczącym usługi na rzecz Klienta oraz odbierającym płatności od Klienta jest spółka Strona Twojego Biznesu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Żurawia 22/704, 00-515 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001067163, NIP: 7011172926, REGON: 52687185100000, kapitał zakładowy 5.000,00 zł;
  3. Klient – Klientem Usługodawcy jest podmiot posiadający status przedsiębiorcy, który zawarł z Usługodawcą umowę na świadczenie usług, na warunkach szczegółowo w niej opisanych;
  4. Okres rozliczeniowy – jest to okres, za który dokonywane są rozliczenia zobowiązań Klienta wobec Usługodawcy z tytułu wykonywania usług;
  5. Polityka Płatności Wynagrodzenia – niniejszy dokument określający warunki płatności wynagrodzenia przez Klienta na rzecz Usługodawcy za świadczone usługi.

 

  1. WYNAGRODZENIE I WARUNKI PŁATNOŚCI
  2. Klient ma możliwość wyboru form płatności udostępnionych w danym momencie przez Usługodawcę. Dostępną formą płatności może być:
    1. płatność przelewem;
    2. płatność on-line dokonywana przez Klienta w postaci elektronicznej z wykorzystaniem sposobów płatności udostępnionych przez wyspecjalizowaną instytucję płatniczą, z którą Usługodawca zawarł umowę;
  • płatność kartą płatniczą – w przypadku wyboru płatności za pośrednictwem kart płatniczych z funkcją płatności internetowych lub przelewów bankowych Klient zostaje przekierowany do strony internetowej umożliwiającej dokonanie elektronicznej płatności np. strony logowania banku Klienta;
  1. automatyczna płatność cykliczna (rekurencyjna) – forma płatności polegająca na automatycznym, comiesięcznym pobieraniu środków z rachunku bankowego Klienta, wskazanego przez Klienta podczas wybierania tej formy płatności, w okresie obowiązywania umowy zawartej przez Klienta z Usługodawcą, dokonywana za uprzednią akceptacją Klienta, bez każdorazowej potrzeby wprowadzania danych karty płatniczej lub danych do logowania się do Banku Klienta bądź do autoryzacji przelewu.
  1. Klient zostanie poinformowany o wysokości wynagrodzenia za świadczone usługi przez Usługodawcę przed jej poniesieniem, w formie wysokości opłaty wskazanej bezpośrednio w treści umowy zawieranej pomiędzy Klientem, a Usługodawcą.
  2. Klient zobowiązany jest do zapłaty na rzecz Usługodawcy wynagrodzenia, w wysokościach i terminach wskazanych w treści zawartej umowy z Usługodawcą, lub informacji znajdujących się w indywidualnym panelu Klienta utworzonym przy zawarciu umowy z Usługodawcą.
  3. Brak płatności wynagrodzenia w terminie uprawnia Usługodawcę do rozwiązania umowy o świadczenie usług lub do zawieszenia świadczenia usług na rzecz Klienta, w oparciu o postanowienia umowy łączącej Klienta z Usługodawcą, w tym szczególnie do czasu otrzymania pełnej kwoty wymagalnego wynagrodzenia należnego Usługodawcy w danym okresie rozliczeniowym. Wstrzymanie świadczenia usług nie ma wpływu na wysokość wynagrodzenia przysługującego Usługodawcy.
  4. Jeżeli jest to uzasadnione rodzajem świadczonej usługi, Usługodawca jest uprawniony do pobrania opłaty aktywacyjnej z tytułu przygotowania projektu świadczonej usługi.
  5. Wynagrodzenie na rzecz Usługodawcy płatne jest w zależności od rodzaju zawartej umowy o świadczenie usług, wobec czego płatność wynagrodzenia przedstawia się w następujący sposób:
    1. w przypadku fakturowania jednorazowego – wynagrodzenie płatne jest z góry, w terminach wskazanych w umowie zawartej z Usługodawcę, a w przypadku niewskazania terminów w umowie, wynagrodzenie płatne jest w terminie 7 (siedmiu) dni od daty wystawienia przez Usługodawcę faktury VAT i zamieszczenia jej w panelu Klienta.
    2. w przypadku fakturowania miesięcznego – wynagrodzenie płatne jest z góry, comiesięcznie, w terminach wskazanych w umowie zawartej z Usługodawcą, a w przypadku niewskazania terminów w umowie, wynagrodzenie płatne jest w terminie 7 (siedmiu) dni od daty wystawienia przez Usługodawcę faktury VAT i zamieszczenia jej w panelu Klienta. Pierwsza faktura wystawiona będzie po przesłaniu przez Klienta formularza zamówienia do Usługodawcy, co jest jednoznaczne z zawarciem stosownej umowy o świadczenie wybranych przez Klienta usług.
  6. Usługodawca zobowiązuje się do przekazywania faktur za świadczone na rzecz Klienta usługi poprzez comiesięczne przesyłanie ich na adres email Klienta, który został wskazany w treści formularza zamówienia usługi, jak również do równoczesnego zamieszczania tych faktur w panelu Klienta, do którego Klient otrzyma dostęp.
  7. Za chwilę płatności wynagrodzenia należnego Usługodawcy uważa się każdorazowo datę uznania rachunku bankowego Usługodawcy.
  8. Klient oświadcza, że jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) i jednocześnie upoważnia Usługodawcę do wystawiania faktur bez podpisu odbiorcy.
  9. Klient oświadcza, że wyraża zgodę na otrzymywanie faktur rozliczeniowych w formie elektronicznej na adres email wskazany w treści formularza zamówienia oraz poprzez umieszczenie faktur w panelu Klienta, do którego Klient otrzyma dostęp.
  10. Usługodawca oświadcza, że w przypadku:
    1. wybrania przez Klienta formy rozliczeń opisanej w treści punktu 1. iv. (automatyczna płatność cykliczna);
    2. wybrania przez Klienta elektronicznej formy doręczenia faktur rozliczeniowych,

zobowiązuje się do comiesięcznego, w okresie obowiązywania umowy zawartej pomiędzy Klientem, a Usługodawcą, udzielenia Klientowi rabatu kwotowego na świadczone usługi, obliczanego od wynagrodzenia opisanego w treści stosownej umowy zawartej pomiędzy Klientem, a Usługodawcą, za każdy dokonany ww. wybór, w wysokości 20,00 zł (słownie: dwadzieścia złotych).

  1. W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami Polityki Płatności Wynagrodzenia, a postanowieniami umowy zawartej pomiędzy Klientem, a Usługodawcą, pierwszeństwo zastosowania mają postanowienia przewidziane w treści umowy zawartej pomiędzy Klientem, a Usługodawcą.
  2. Korzystanie z usług Strona Twojego Biznesu sp. z o.o. przez Zamawiającego wymaga posiadania przez Zamawiającego statusu przedsiębiorcy.
  3. Osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej lub innych podmiotów prawnych, które nie posiadają statusu przedsiębiorcy, nie mogą zawierać umów na świadczone usługi z Strona Twojego Biznesu sp. z o.o.
  4. Każda ze stron ma prawo do rozwiązania umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia, aby skorzystać z prawa odstąpienia, osoba uprawniona zobowiązana jest do złożenia pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia.
  5. Prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni przysługuje wyłącznie osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej (nieposiadającym statusu przedsiębiorcy).
  6. W przypadku zawarcia umowy przez podmiot posiadający status przedsiębiorcy, prawo do odstąpienia nie przysługuje.